shopping guides

Valentine´s Day 2018 on Zaful
Valentine´s Guidebook

pátek, ledna 12, 2018

Ahoj Všem!
Dnes jsem si pro Vás ve spolupráci s e-shopem Zaful připravila Valentýnský článek. Najdou se Ti, kteří tento svátek neslaví, nicméně mám pocit, že i u nás se stává stále více populární a nejen srdíčka, ale i červené tóny na nás budou brzy číhat nejen v obchodech, ale i na e-shopech. Zaful nabízí speciální nabídky nejen pro ženy, ale i pro muže. Zároveň se můžete inspirovat v sekci home decor. 

Outfit na první rande? Žádný problém. Zde si určitě vyberete nějaký pěkný kousek za příznivou cenu.
Já sama jsem své první rande s manželem měla na Valentýna. A kdo by na prvním rande nebyl nervózní, že? 
Ať už ho máte s kým slavit či nikoliv, můžete si udělat třeba friendly holčičí večer a vyrazit někam do klubu.
------
VALENTINE´S DAY GUIDEBOOK

1. Outfit for dating for boyfriends
We know, that you might be a little bit nervous to go for a date on a Valentine's day. What are the expectations of your girlfriend, how will she feel when she sees you. First of all, you need to feel good in your shoes. Not literally, but you need to be confident and proud, to take her on a date. Make sure, you also pick a right outfit. Be careful,  to choose clothes, that will make HER look like a queen. Go with something casual and strong. Hide your insecurities with some hoodies or go for a shirt, that will bold out your perfect body. Also, don't forget for  a right perfume! With some accesories, like a artificial leather braid bracelet, you will show her your masculinity and also your pretty side.

Zaful Blazer Pants Shoes Bag Blouse

2. Sisters installed outfits
No date for a Valentine's day? No problem. If you have a sister, that you love, you could invite her to dinner, as well! Make sure, that your outfits are on point – you could always meet the love of your life, even when you are not expecting it. And how cute it is, to see too girls in a match outfit? Scroll over Zaful and look for a pieces, that come in a different colors. Ask your sister what color is her favorite and make her a surprise – order two clothing pieces in a different colors, but same model. When you get your order, buy a box, write a cute little letter and put it in a box. It should say: Sister, let's have some fun in our match outfits, and go for a Valentine's dinner! You never know who you are going to meet there. Nice and beautiful surprise.
Zaful Dress Pumps Bag Earrings

3. Outfit for bachelor party
A bachelor party is a party held by a man, shortly before he enters the marriage. Make sure, you make a good plan, what should all your men look like – are you in for something more casual? We think, that we all agree that you should feel good, so you could choose some fine clothing at our site. If you will go out, have a drink and party a little, it's also a great idea, that every of your bachelors has the same piece of clothing or accesories, so you don't loose yourself. With that, it can show that you belong to the same group,to the same party. Or colors what you can choose on your behalf. Like red.
Zaful Dress Bag Shoes Make up Earrings

VALENTINE´S DAY ON ZAFUL
Have you done all the shopping related to ongoing holidays? You might have thought that the shopping is done, but Valentines day is knocking at the door and Zaful has prepared some really interesting offers for you! That 14th of February is getting closer and you might want to think in advance what would you like to buy for your Valentine or eventually to treat yourself! During this Zaful Valentine´s Day Promotion there are some great offers when it comes to choosing you Zaful Valentines day sale 2018. If you haven’t shopped on our website before, now is the right time! We offer a variety of items which will make you enjoy shopping your gifts for Valentine’s day. You have so many choices - from women’s and men’s clothing to home decor. Be sure that Zaful is offering the best Valenitne’s Day gifts you will ever find! Finding the right gift has never been easier, it is only few clicks away from you! You thought that’s it? But, wait! Some discounts are waiting for you! And there will be more discounts on our website just waiting for you to grab them! Go ahead and see for yourself what has Zaful prepared for you because you definitely won’t be disappointed. 

Zaful team wishes you happy Valentine’s day and pleasant shopping!


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Taky jsem ho právě udělala ve spolupráci se Zafulem :). Díky nim jsem si uvědomila, že se Valentýn opravdu blíží BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 2. Tvůj blog mám moc ráda, ale tahle forma spolupráce mi přijde taková - no o ničem. Jenom vezmeš pár obrázků z jejich stránky a uděláš outfit, aniž bys dostala jakoukoliv věc do ruky... Ale zase cením, že k tomu dokážeš aspoň napsat pár slov, protože většinou to blogerky odfláknou. :)
  No nic, budu se těšit na další článek.
  jsem Katrin


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za názor, nicméně nechápu jak myslíš to, aniž bych dostala jakoukoliv věc do ruky. Konkrétně tyto koláže jsou navržené jimi jako Valentýnské, nicméně ostatní koláže, které jsem kdykoliv v minulosti udělala jsem vytvářela podle svého vkusu a funguje to tak, že mám možnost si za určitou částku vybrat něco z jejich e-shopu. Určitě si neberu pár "nějakých" obrázků z jejich e-shopu jak si myslíš ty, ale do celkové koláže se snažím vybírat to, co se mi opravdu líbí. Oblečení si rovněž objednávám podle svého. To pak můžeš vidět naživo v některých mých outfitech :) Podle mě jde také o to, jak pak dokážeš sama vytvořit celkový look s oblečením, které sis za tu spolupráci vybrala a být třeba pro někoho inspirativní.

   Vymazat

Thank you so much for your comments ♥

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Odebírejte blog e-mailem ♥Chcete být informováni o novém příspěvku?
Zadejte zde Váš email a potvrďte.DEKUJI ♥ THANK YOU

Děkuji Vám za čas, který jste věnovali k návštěvě mého blogu.
Vaše podpora a přátelství, pro mě znamená víc, než si myslíte!

Všem Vám přeji krásný den!
-------------------------------------------------------------------
Thank you for taking the time to explore the blog.
Your support and friendship mean more to me than you may know!

Have a good day!