Recipes

Banánové muffiny

úterý, listopadu 24, 2020


Krásný den moji milí čtenáři,

Dnes jsem si pro Vás připravila recept na banánové muffiny. Jsou jednoduché a k nedělnímu kafíčku je připravíte raz dva.
Muffinky jsem připravovala v rámci akce Black Friday pro Delimano, kde každým rokem je symbolem této akce černá kočka. Navíc v rámci Black Friday pořídíte kuchyňský robot Pro za senzační cenu. Já už těsta nepřipravuji v ničem jiném a mohu ho s čistým svědomím doporučit.

Receptík
Těsto:
2 hrnky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1/2 hrnku krupicového cukru
2 vanilkové cukry
1/2 lžičky soli
1 vejce
1 hrnek mléka
1/2 hrnku oleje 
2 banány nakrájené na malé kousky

V kuchyňském robotu vyšleháme vejce s cukrem a postupně přidáme olej, mléko a přisypeme zbývající sypké suroviny. Až budeme mít vyšlehané hladké těsto, lehce vmícháme na kostičky nakrájené banány. Pokud robota nemáte, zaděláte těsto ručně.
Muffinky plníme těstem do 3/4 a pečeme v předehřáté troubě  na 180 stupňů zhruba 25 minut. Muffinky můžet servírovat jen tak nebo je můžete dozdobit krémem, jako jsem to udělala já. Muffinkam jsem nožem seřízla čepičku, vykrojila v nich menší kolečko, které jsem naplnila ještě teplým pudinkem. Až pudink vychladl, nazdobila jsem je pomocí cukrářského sáčku banánovým krémem.

Krém:
1 změklé máslo
1 banánový pudink, který uvaříme dle návodu. Část horkého pudinku nalijeme do připraveného otvoru muffinku, zbytek necháme vychladnout na pokojovou teplotu.
1 riccota pokojové teploty
moučkový cukr dle chuti, dávám 3-4 lžíce

V kuchyňském robotu si vyšleháme změklé máslo do nadýchané, bílé pěny. Poté do másla zašleháme pudink pokojové teploty. Na závěr do krému po lžících zašleháme riccotu a moučkový cukr. Na obarvení krémů používám kvalitní gelové barvy. 

Dobrou chuť!You Might Also Like

1 komentářů

 1. Great post! We would like to feature your post on Tropika Club too if that's possible?
  Tropika Club Deals is part of the Tropika Club ecosystem:

  Tropika Club Deals – Search for the best voucher and coupon deals
  Tropika Club Bookings – Discover and book services at amazing off-peak discounts
  Tropika Club Magazine – Get the latest scoop on beauty, wellness, eats and all things Singaporean


  Tropika Club Deals is ideal for customers who want to discover the best deals without having to commit to a specific appointment date and time. Deals allow customers to buy vouchers and coupons in advance and to arrange the appointment directly with the merchant or business. Customers can also buy vouchers as gifts or to use for the future.

  Tropika Club Bookings is ideal for customers who want to see the full selection of a merchant or business. Customers can search by merchant or service categories and then choose from a full range of service offerings. Customers can also see if there are any off-peak discounts for the selected service(s). Customer will book the appointment for the specific date and time.

  Tropika Club Magazine crafts and curates articles for the discerning Singapore male and female. We provide up-to-date articles on Beauty and Vogue for gals, and articles on Grooming and Style for guys. We also cover local Singaporean content under City. Supporting Tropika Club’s vision to bring the best beauty, wellness and fitness services to our visitors, we also have a review section on the best services and selections under Top Picks. This features the Top 10 rankings for your beauty and wellness salons based on the various regions in Singapore. Tropika Club Deals brings to you great deals and offers from our merchants in the form of amazing discounted vouchers and codes. In addition, enjoy cashback as much as up to 5% for each purchase you make, regardless of the amount you spend. Think Cashback. Think Tropika.

  OdpovědětSmazat

Thank you so much for your comments ♥

Odebírejte blog e-mailem ♥Chcete být informováni o novém příspěvku?
Zadejte zde Váš email a potvrďte.DEKUJI ♥ THANK YOU

Děkuji Vám za čas, který jste věnovali k návštěvě mého blogu.
Vaše podpora a přátelství, pro mě znamená víc, než si myslíte!

Všem Vám přeji krásný den!
-------------------------------------------------------------------
Thank you for taking the time to explore the blog.
Your support and friendship mean more to me than you may know!

Have a good day!