Recipes

Ořechové mušličky

neděle, prosince 10, 2017

PC030374u
Domácí cukroví a jeho omamná vůně, která se šíří celou kuchyní. Pečení cukroví by Vás mělo bavit a já mám hezké vzpomínky na pečení už z dětství. Pamatuju si, jak jsem už jako malá začínala vykrajovat linecká kolečka. Příprava těsta bývá většinou jednoduchá a mě ji už druhý rok usnadňuje kuchyňský robot.
Každý rok si připravuji list druhů, které bych chtěla upéct. Nějaké cukroví vyřadím a nějaké nové zařadím. Často tak přijdu na perfektní kousek, který zůstává na mém "must have" listu. Do cukroví používám i domácí zásoby jako jsou domácí ořechy, domácí džem nebo med. Na Vánoce mají tyto 3 suroviny nepostradatelné využití.
Dneska se podíváme na tyto ořechové mušličky. Zamilují si je i odpůrce ořechů. Já normálně ořechové cukroví ráda nemám, ale tyto mušličky jsou vážně dobré. Zkuste je :)
PC030368u
Ingredience
300 g hladké mouky
250 g másla
1 vejce
1 kapka vanilkové tresti
moučkový cukr na poprášení

Náplň:
100 g namletých vlašských ořechů
1 bílek
80 g moučkového cukro
špetka citronové kůry
1 lžička rumu
PC030369u
Příprava:
Do hladké mouky nasekáme změklé máslo, přidáme vejce, kapku vanilkové tresti a vypracujeme hladké těsto. Zabalíme ho do sáčku nebo fólie a dáme ho odpočinout do lednice. Já jsem si těsto připravila den předem a druhý den se mi krásně válelo. Dále si připravíme ořechovou náplň. Smícháme všechny suroviny na náplň a vznikne nám hustější kaše se kterou budeme mušličky plnit.

Z těsta vykrajujeme asi 3 mm silná kolečka a poté do středu každého kolečka dáme lžičku náplně. Nedáváme ji moc, protože by nám v troubě z mušliček vylezla. Naplněné kolečko v půlce přehneme, v ohybu trochu přitiskneme a vznikne nám mušlička. Pečeme v předehřáté troubě na 180° C cca 15-20 minut. Mušličky by měly zůstat bledé. Hotové mušličky posypeme moučkovým cukrem (můžete ho smíchat s vanilkovým).

Krásnou adventní neděli!

PC030373u
PC030364u
PC030375uPC030377u
PC030379u

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Hi, interesting post. I'm your new GFC follower :)

  OdpovědětVymazat
 2. Can't believe how good those cookies look. Wishing you a great day! xx

  Andreea,
  http://couturezilla.com/

  OdpovědětVymazat
 3. mňam to vypadá dobře a máš to krásně nafocené :)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, jmenuji se "Tina Petersen" Jsem z Odense v Dánsku. Byl jsem ženatý 9 let s Oliverem a oba jsme měli spolu dva (2) syny. Oliver byl můj milenec na střední škole, můj vysněný muž a já jsme ho milovali víc, než dokážou vyjádřit slova. Najednou můj manžel začal spát a dávat různé omluvy, proč se nemůže vrátit domů. Děti, které byly zvyklé být vždycky kolem svého otce, ho teď vidí ječmen. Začal mít vnější vztahy s jinými ženami a neuvažoval, jak se budou děti nebo já cítit.

  Celý můj svět byl otřesen a zdá se mi, že jsem ztratil jediného člověka, kterého jsem kdy miloval. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod ... Snažil jsem se, aby se co nejvíce snažil, aby ho změnil a zůstal se mnou a dětmi, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

  Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto úžasnému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně zkusit, protože jsem byl zoufalý a nezbyl jsem na výběr ... Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny ... Během dvou dnů mi Oliver zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme jako jedna velká rodina. co úžasný zázrak doktor Zuzu udělal pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám roky

  Představil jsem mu mnoho párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy ... Jsem pevně přesvědčen, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte doktora Zuzu nyní prostřednictvím jeho e-mailu: doctorzuzutemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818 a také kontaktujte doktora Zuzu na Viber prostřednictvím +2347013499818

  OdpovědětVymazat

Thank you so much for your comments ♥

Odebírejte blog e-mailem ♥Chcete být informováni o novém příspěvku?
Zadejte zde Váš email a potvrďte.DEKUJI ♥ THANK YOU

Děkuji Vám za čas, který jste věnovali k návštěvě mého blogu.
Vaše podpora a přátelství, pro mě znamená víc, než si myslíte!

Všem Vám přeji krásný den!
-------------------------------------------------------------------
Thank you for taking the time to explore the blog.
Your support and friendship mean more to me than you may know!

Have a good day!